Pięć niezawodnych sposobów na czyszczenie srebrnej biżuterii

srebrna-bizuteriaPięć niezawodnych sposobów na czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebrna biżuteria to świetna ozdoba pasująca niemal każdej z nas. Warto o nią dbać: dzięki regularnemu czyszczeniu i dbaniu o kruszec ozdoby ze srebra będą zachwycać swoim wyglądem przez długie lata.  Wbrew pozorom nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne preparaty do czyszczenia ozdób aby utrzymać je w idealnym stanie. Zobacz, jak babcinym sposobem można zapobiegać czernieniu biżuterii.

Dlaczego srebro ciemnieje?

 

Nalot na naszej biżuterii to efekt działania siarki  w atmosferze. Wiążąc się z atomami srebra tworzy na powierzchni ozdób warstwę, której dosyć łatwo się pozbyć tradycyjnymi sposobami, o ile cyklicznie czyścimy biżuterię. Nalot może być coraz grubszy, więc poświęcenie swojej biżuterii czasu raz na pół roku zaoszczędzi nam pracy i zagwarantuje dłuższe życie ozdób.

Sposoby na czyszczenie srebra

 

Sposób 1: niezawodna soda.  

Czyszczenie biżuterii może być bardzo proste i tanie: często wystarczy wykonanie własnego, domowego środka do czyszczenia. Dobrze sprawdzi się soda oczyszczona wymieszana z wodą. Pasta, która powstaje w ten sposób wtarta w zagłębienia biżuterii usunie z niej ciemne plamy. Po zabiegu opłucz ozdoby pod wodą i wytrzyj suchą ściereczką.

 

Sposób 2: pasta do zębów.

Która z nas nie czyściła błyskotek pastą do zębów? Jedna z najpopularniejszych metod doskonale się sprawdza. Do polerowania użyj szmatki lub małej szczotki, która wniknie w najmniejsze zakamarki ozdób.

 

Sposób 3: coca-cola.

Coca-cola nadaje się nie tylko do picia: świetnie rozpuszcza nalot i trudny do zmycia brud, który odbiera urok twojej biżuterii. Wystarczy pozostawić czyszczone przedmioty w niewielkiej ilości napoju na kilkanaście minut.

 

Sposób 4: kreda.

Stara, dobra kreda sprawdzi się świetnie przy czyszczeniu srebrnych przedmiotów. Pastę z kredy i wody powinno się wcierać w przedmiot aż do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętaj jednak, aby nie pocierać jej zbyt ostrą ściereczką – wraz z nalotem uszkodzeniu może ulec również warstwa srebra.

 

Sposób 5: profesjonalne środki.

Zabrudzenia twojego srebra są zbyt duże na domowe sposoby? Boisz się, że zniszczysz stare, drogocenne przedmioty? Na rynku znajdziesz dużo bezpiecznych środków do czyszczenia srebra i złota, które nie są drogie a w pełni bezpiecznie wyczyszczą twoje ulubione przedmioty.

 

Post Author: Bizuteria7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *